Zęby to taki element jamy ustnej, który jest nie tylko bardzo narażony na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne ze względu na to, że często gryziemy twarde produkty, niektórzy wspomagają się zębami w otwieraniu butelek, zrywaniu folii i innych czynnościach. O zęby trzeba dbać, to nie tylko nie wzbudza żadnych wątpliwości, ale także żadnych sprzeciwów. Dbałości o jamę ustną uczy się już małe dzieci, jest to więc wiedza usystematyzowana. Coroczne przeglądy dentysta przeprowadza już u przedszkolaków. Jednakże to, że wszyscy wiedzą o tym jak ważna jest dbałość o zęby to nie zawsze się do tego stosują tak jak powinni.
Stomatolog to dla niektórych to osoba, którą widzi się jedynie wtedy kiedy ząb boli w takim stopniu, że ból jest nie do wytrzymania, warto wiedzieć, że takich sytuacji można uniknąć, bo łatwiej naprawić mały ubytek niż wielki. Jeżeli problem jest zaniedbany i dochodzi do dużego uszkodzenia często należy przeprowadzić leczenie kanałowe. endodoncja Poznań jest bardzo powszechna, wynika z zaniedbań, predyspozycji do problemów z uzębieniem, czasem genów.
Wielu problemom można zapobiec poprzez odpowiednią higienę jamy ustnej oraz przeglądy uzębienia, które przeprowadza każdy dntysta.