Endodoncja


Zęby to taki element jamy ustnej, który jest nie tylko bardzo narażony na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne ze względu na to, że często gryziemy twarde produkty, niektórzy wspomagają się zębami w otwieraniu butelek, zrywaniu folii i innych czynnościach. O zęby trzeba dbać, to nie tylko nie wzbudza żadnych wątpliwości, ale także żadnych sprzeciwów. Dbałości o jamę ustną uczy się już małe dzieci, jest to więc wiedza usystematyzowana. Coroczne przeglądy dentysta przeprowadza już u przedszkolaków. Jednakże to, że wszyscy wiedzą o tym jak ważna jest dbałość o zęby to nie zawsze się do tego stosują tak jak powinni.
Stomatolog to dla niektórych to osoba, którą widzi się jedynie wtedy kiedy ząb boli w takim stopniu, że ból jest nie do wytrzymania, warto wiedzieć, że takich sytuacji można uniknąć, bo łatwiej naprawić mały ubytek niż wielki. Jeżeli problem jest zaniedbany i dochodzi do dużego uszkodzenia często należy przeprowadzić leczenie kanałowe. endodoncja Poznań jest bardzo powszechna, wynika z zaniedbań, predyspozycji do problemów z uzębieniem, czasem genów.
Wielu problemom można zapobiec poprzez odpowiednią higienę jamy ustnej oraz przeglądy uzębienia, które przeprowadza każdy dntysta.