Month: Listopad 2017

Wzmożony ruch w firmach dekarskich

Ostatnie anomalia pogodowe w postaci silnych, a nawet bardzo silnych podmuchów wiatru spowodowały, że firmy dekarskie mają pełne ręce roboty. Zbliżająca się wielkimi krokami zima sprawia, że naprawy ewentualnych, nawet niewielkich usterek w poszyciu dachu nie mogą zostać odłożone w czasie. Zlecenia dla firm związanych z tak poszukiwaną i docenianą ostatnio dziedziną budownictwa, jaką jest dekarstwo wręcz się sypią. Szczególnego znaczenia nabiera również fakt, iż naprawa dachów nie należy do prac łatwych i bezpiecznych, z którymi może sobie poradzić domorosły majsterkowicz czy tak zwana „złota rączka”. Są to prace o wiele bardziej skomplikowane i wymagające zmysłu budowlanego, który dodatkowo musi iść w parze z doświadczeniem i szeroką wiedzą branżową. Dobry fachowiec powinien również wiedzieć wszystko w nader często poruszanym ostatnio temacie, jakim jest izolacja dachów. W obliczu nieubłaganie zbliżającej się zimy skuteczna izolacja uszkodzonego dachu zdaje się nabierać dla wszystkich szczególnie dużego znaczenia.

Dekarstwo Poznań

Konieczna pomoc ślusarza

Mieszkanie dla każdego z nas stanowi azyl spokoju i bezpieczeństwa. To tu czujemy się najlepiej, bo jesteśmy u siebie.
Co wpływa na to poczucie bezpieczeństwa?
Oczywiście fakt, że nikt nie może tu wejść bez naszej zgody. To my decydujemy, komu otworzymy drzwi i kogo wpuścimy za próg.
Aby jednak nasze mieszkanie spełniało takie warunki, musi być wyposażone w solidne drzwi i zamki. Niestety, jak zresztą wszystko inne, również zamki w drzwiach się starzeją i psują, trzeba więc wymienić je na nowe. Oczywiście profesjonalny montaż zapewni nam ślusarz.
Gorzej, gdy stoimy właśnie przed drzwiami i nie możemy otworzyć, bo właśnie w tym momencie zamek się zaciął, albo też zgubiliśmy klucz. Sytuacja nieciekawa i dość stresująca. Jednak awaryjne otwieranie zamków też należy do usług ślusarskich, wystarczy zadzwonić do firmy.
Podobne sytuacje zdarzają się z samochodami. Dość często dochodzi np. do tego, że zatrzaskujemy kluczyki w aucie. Na szczęście awaryjne otwieranie samochodów to również pole do działania dla dobrego ślusarza.